Mediální ohlasy uskutečněných akcí

Otevření vozíčkářské trasy Vrbenské rybníky

V prosinci 2018 byl pan Josef Kučera slavnostně uveden do Síně slávy české turistiky

Měsíc věží a rozhleden 2018

1. září 2018 byla slavnostně otevřena nová vozíčkářská trasa Vrbenské rybníky

Články a rozhovory uveřejněné v souvislosti s oslavami 130 let KČT

V červnu 2018 byla završena hlavní část oslav 130. výročí založení Klubu českých turistů. Při této příležitosti byly na jaře zveřejněny následujícíc rozhovory a články:

Slavnostní otevření nové rozhledny Hýlačka

1. srpna 2015 byla za üčasti cca 400 návštěvníků slavnostně otevřena nová rozhledna Hýlačka, která nahradila původní dřevěnou kulturní památku, která podlehla požáru 1. 1. 2012:

9. Silvestrovský výstup na Mehelník

Již po deváté se turisté vydali na Silvestrovský výstup na Mehelník:

16. Pohádkový les

V Rudolfově pozvali děti do lesa plného hudby:

130 let rozhledny na Libíně

(Nejen) členové KČT si 28. září 2013 připomněli, že od otevření rozhledny na Libíně nad Prachaticemi uplynulo již 130 let:

Zahájení cyklistické sezóny 2013 v jihočeském kraji

Rekordně zmoklé zahájení krajské cyklistické sezóny:

58. Zahájení jarních kilometrů

Křtění planetek K již 58. celokrajskému zahájení jarních kilometrů se 23. března 2013 na start do Třísova sjeli turisté z celého jihočeského kraje, aby společně vyrazili na Kleť, kde u příležitosti 125. výročí založení Klubu českých turistů pokřtili jmény dvou významných členů z historie KČT planetky Náprstek a Emaluefritsch:

17. Rej malých čarodějnic u rozhledny Hýlačka

Již po sedmánácté se 30. dubna 2012 sešly (nejen) malé čarodějnice ke svému reji u rozhledny Hýlačka, byť se v důsledku požáru, kterému 1. 1. 2012 rozhledna podlehla, jejich reje a soutěže odehrávaly nikoli pod rozhlednou Hýlačka, jak zní původní název tradiční akce táborského KČT určené především dětem, ale bohužel jen u jejích základů:

Silvestrovský výstup na Mehelník 2011

Při Silvestrovském výstupu na Mehelník málem došly upomínkové pohlednice:

Táborské 22. Vítání jara a 56. celokrajské Zahájení jarních kilometrů

U příležitosti táborského 22. Vítání jara tentokrát spojeného s 56. celokrajským zahájením jarních kilometrů odebrala 26. března 2011 místostarostka Tábora Ing. Lenka Horejsková pro turisty vodu z Lužnice u Harrachovky jako táborský příspěvek do akce Voda ze střechy Evropy, která je doprovodným programem KČT k evropské turistické akci Eurorando 2011:

Připomínka 90 let od postavení lávky u Harrachovky

Táborští turisté si na třech pěších trasách připomněli výročí 90 let od předání první z postupně tří jimi postavených lávek u Harrachovky do veřejného užívání: