Hlavní akce roku 2011
1. | 1. | Novoroční čtyřlístek | |||
ročník: | 8. | ||||
start: | Bechyně, hotel U Draka, Libušina ulice, 13.00 | ||||
cíl: | Bechyně, hotel U Draka, Libušina ulice, do 17.00 | ||||
pořadatel: | KČT Bechyně
Petr Chaloupek, 5. května 779, 391 65 Bechyně 381 213 220, 737 529 220 |
||||
8. | 1. | Hrejkovická 20 | |||
ročník: | 27. | ||||
start: | Hrejkovice, 7:00-9:00 | ||||
cíl: | Hrejkovice | ||||
pořadatel: | Kamarádi cest Hrejkovice
František Komárek, 398 59 Hrejkovice |
||||
8. |
1. | Výstup na Libín | |||
ročník: | 3. | ||||
start: | Chroboly, 10.00 | ||||
cíl: | Prachatice, 14.30 | ||||
pěší trasy: | 16 a 22 km | ||||
lyž. trasy: | 16 a 22 km | ||||
pořadatel: | KČT Vodňany
Mgr. Pavel Škudla, Výstavní 1030/II, 389 01 Vodňany 606 639 987 |
||||
12. | 2. | Údolím zlatého potoka | |||
ročník: | 37. | ||||
pěší trasa: | 16, 24, 34 km | ||||
lyž. trasa: | 16, 24, 34 km | ||||
start: | žst. Rohanov 10.00 | ||||
cíl: | Vodňany, individuálně, zkrácené trasy Strunkovice a Bavorov | ||||
pořadatel: | KČT Vodňany
Mgr. Pavel Škudla, Výstavní 1030/II, 389 01 Vodňany 606 639 987 |
||||
12. | 3. | Okolím Vodňan | |||
ročník: | 33. | ||||
pěší trasa: | 20 km | ||||
cyklotrasa: | 20 km | ||||
start: | Vodňany - před restaurací Na sadech, 8:30 | ||||
cíl: | Vodňany, do 14:00 | ||||
pořadatel: | KČT kanoistika Vodňany
Mgr. Pavel Škudla, Výstavní 1030/II, 389 01 Vodňany 606 639 987 |
||||
26. | 3. | Jarní kilometry 2011 s turistickou sazkou spojené s 22. Vítáním jara | |||
ročník: | 56. | ||||
pěší trasy: | 8.5, 13, 23 km | ||||
start: | Individuální start Od nádraží ČD Tábor 9.45 - 11.15 h (8.5 km) Společný start z náměstí v Sezimově Ústí I v 10.00 h (13 km) Společný start od pravobřežního konce mostu přes Lužnici v Plané nad Lužnicí v 8:15 h (odjezd od autobusového nádraží Tábor v 7:46 h. MHD č. 13) (trasa 23 km) |
||||
cíl: | Restaurace Harrachovka, do 13:30 h; od 13:35 vyhlášení sazky | ||||
pořadatel: | KČT Oblast Jižní Čechy, odbory KČT TJ Turista Č. Budějovice a KČT Tábor
ing. Jiří Peltan, St. Hodějovice 242, 370 01 České Budějovice Ing. Richard Černý, Třebízského 1503/29, 390 02 Tábor 381 256 760 |
||||
propozice | |||||
26. | 3. | Odemykání Lužnice - sjezd řeky | |||
ročník: | 32. | ||||
start: | Suchdol nad Lužnicí, vodácká základna, 10.00 | ||||
cíl: | Majdalena, jez Pilař nebo Vodácký kemp | ||||
vodácká: | 12 km | ||||
pořadatel: | Vodácký klub Suchod nad Lužnicí
David Franta, Plavnická 458, Kamenný Újezd 605 472 246 |
||||
2. | 4. | Bechyňské schody - kondiční běh do schodů | |||
ročník: | 38. | ||||
náplň: | běh dvojic do zámeckých schodů | ||||
start: | Bechyně, Klášterní ulice (sraz u Bechyňských schodů), 8.30 | ||||
konec: | Bechyně, Klášterní ulice (u Bechyňských schodů), 11.00 | ||||
pořadatel: | KČT Bechyně, o. s.
Petr Chaloupek, 5. května 779, 39165 Bechyně 381 213 220, 737 529 220 |
||||
2. − 3. |
4. 4. |
IVV Wandertag Freistadt | |||
ročník: | 27. | ||||
start: | Freistadt, sportovní hala, 7.00 - 12.00 | ||||
cíl: | Freistadt, sportovní hala | ||||
pořadatel: | Wanderfreunde Freistadt
Leopold Hablesreiter, Edlau 1 A-4291 Lasberg 065 0/3 143 190 |
||||
9. | 4. | Otvírání skal na Choustníku | |||
ročník: | 14. | ||||
náplň: | Tradiční zahájení lezecké sezóny, výcvik základních dovedností pro výkonnostní VHT. | ||||
místo konání: | cvičné skaly na Choustníku, 10.00 - 16.00 | ||||
pořadatel: | oddíl VHT TREK KČT Tábor
Mgr. Václav Průcha, Blatské sídliště 562, 391 81 Veselí nad Lužnicí 724 164 074, 386 720 931 |
||||
16. | 4. | S kaprem Jakubem okolo milevských rybníků | |||
ročník: | 9. | ||||
pěší trasy: | 7, 11 | ||||
start: | Infocentrum, Husovo náměstí, 8.00 - 9.00 | ||||
cíl: | Infocentrum, Husovo náměstí, do 12.00 | ||||
pořadatel: | KČT Milevsko
Ing. Vladimír Ondruška |
||||
16. | 4. | 20. výročí spol. cykloturistiky ve chých. části Jindřichohradecka | |||
místo: | Slavonice | ||||
pořadatel: | MKS Slavonice a Nadace jihočeské cyklostezky | ||||
23. | 4. | Z Onoho Světa na Onen Svět
Jihočeská vyhlídková místa - Onen Svět |
|||
ročník: | 12. | ||||
pěší trasy: | 6, 11, 16, 20, 25, 28 km | ||||
cyklotrasy: | 25, 34, 50 km | ||||
start: | Milevsko - Dům kultury, 7.00 - 10.00
Petrovice, Zahradnictví Kloud, 7.00 - 10.00 Sedlčany - Dům kultury, 7.00 - 10.00 |
||||
cíl: | Onen svět, 9.30 - 16.30 | ||||
pořadatel: | KČT Milevsko
Ing. Jaroslav Mácha, Č. Holase 1232, 399 01 Milevsko 732 233 123 |
||||
23. | 4. | Krajem rybníků | |||
ročník: | 33. | ||||
pěší trasy: | 10 - 35 km | ||||
cyklotrasy: | 30 - 130 km | ||||
start: | Veselí nad Lužnicí, sportovní areál Hokejka, 6.00 - 10.00 | ||||
cíl: | Veselí nad Lužnicí, sportovní areál Hokejka, do 18.00 | ||||
pořadatel: | Oddíl turistiky při TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí
Bedřich Vohnoutka, Pod Markem 463, 391 81 Veselí nad Lužnicí 724 200 095 |
||||
23. | 4. | Veselký vodácký maratón | |||
ročník: | 22. | ||||
start: | Suchdol nad Lužnicí, vodácké tábořiště, 8.30 - 9.00 | ||||
cíl: | Veselí nad Lužnicí, u Loděnice, dle propozic | ||||
vodácká: | 55 km | ||||
přihlášky: | do 20. 4. | ||||
pořadatel: | Vodácký oddíl Kotva při DM Veselí nad Lužnicí
Miroslav Pech, Štěpnice 735, 391 81 Veselí nad Lužnicí 739 619 595 |
||||
23. | 4. | Pochod Blanským lesem | |||
ročník: | 20. | ||||
pěší trasa: | 22 km | ||||
start: | Zlatá Koruna žst., 9.00 | ||||
cíl: | Křemže žst., 16.00 - 18.00 | ||||
pořadatel: | Správa CHKO Blanský les + ČSOP Šípek, Vyšný 59, 381 01 Český Krumlov
Mgr. Kateřina Burianová |
||||
25. | 4. | Voda ze střechy Evropy - Eurorando 2011 - Čištění studánek | |||
pěší trasa: | 15 km | ||||
start: | Český Krumlov žst., 8.30 | ||||
cíl: | Český Krumlov žst., dle propozic | ||||
pořadatel: | KČT Start Český Krumlov
Libuše Kuchtová, Železniční 191, 381 01 český Krumlov, 775 066 012 |
||||
30. | 4. | Setkání VHT na Radošovických skalách | |||
ročník: | 12. | ||||
náplň: | výcvik základních dovedností pro výkonnostní VHT | ||||
místo konání: | cvičné skály 2 km jižně od Strakonic, 10.00 - 16.00 | ||||
pořadatel: | oddíl VHT Trek KČT Tábor
Ing. Karel Ondrášek, Na Stráni 350, 386 01 Strakonice III. 777 275 125, 383 321 517 |
||||
30. | 4. | Zahájení cyklistycké sezóny v Jihočeském kraji Memoriál Petra Voka aneb Na Třebonskou šlaku vytáhni i babku |
|||
místo: | Třeboň | ||||
pořadatel: | Informační a kulturní středisko Třeboň a Nadace jihočeské cyklostezky | ||||
1. | 5. | Voda ze střechy Evropy - Eurorando 2011 - K pramenu Vltavy | |||
pěší trasa: | do 20 km | ||||
start: | Kvilda, Informační středisko, 9.00 - 10.30 | ||||
cíl: | Kvilda, Informační středisko, do 18.00 | ||||
program: | Slavnostní odběr vody z pramene Vltavy ve 12 h | ||||
pořadatel: | oblastní výbor KČT, KČT Volary, KČT Start Český Krumlov
Jiří Franc, Dr. M. Horákové 6, 370 05 České Budějovice 724 270 023 Libuše Kuchtová, Železniční 191, 381 01 Český Krumlov 775 066 012 |
||||
1. | 5. | Na kole Českou Kanadou za její krásou a historií | |||
místo: | Nová Bystřice | ||||
pořadatel: | Nová Bystřice a Nadace jihočeské cyklostezky | ||||
7. | 5. | Pochod osvobození | |||
ročník: | 42. | ||||
pěší trasy: | 5, 10, 15, 20, 25, 30 | ||||
start: | České Budějovice, nám. Přemysla Otakara II.,dům č.79/21, 7.30-12.30 | ||||
cíl: | České Budějovice, nám. Přemysla Otakara II.,dům č.79/21, do 18.00 | ||||
pořadatel: | TOM 0803 Termit, KČT Turista České Budějovice
Ing. Petr Schütz, Milady Horákové 6, 370 05 České Budějovice 385 514 337 |
||||
7. | 5. | Údolím Lužnice | |||
ročník: | 37. | ||||
pěší trasy: | 5 - 35 km | ||||
cyklotrasy: | 10 - 100 km | ||||
start: | Bechyně, park u nádr. ČD, 8.00 - 9.30 | ||||
cíl: | Bechyně, stadion Písecká ulice, do 17.00 | ||||
pořadatel: | KČT Bechyně
Petr Chaloupek, 5. května 779, 391 65 Bechyně 381 213 220, 737 529 220 |
||||
7. | 5. | Švejkovo českobudějovické kolo | |||
ročník: | 20. | ||||
cyklotrasy: | dle propozic | ||||
start: | České Budějovice, nám. Přemysla Otakara II.,dům č.79/21, 9.00 | ||||
cíl: | České Budějovice, nám. Přemysla Otakara II.,dům č.79/21, do 18.00 | ||||
pořadatel: | TOM 0803 Termit, KČT Turista České Budějovice
Ing. Petr Schütz, Milady Horákové 6, 370 05 České Budějovice 385 514 337 |
||||
8. | 5. | Vorařská 50 | |||
ročník: | 34. | ||||
pěší trasy: | 10 - 35 km | ||||
cyklotrasy: | 40 - 65 km | ||||
start: | Týn nad Vltavou, sokolovna, 7.00 | ||||
cíl: | Týn nad Vltavou, sokolovna, do 17.30 | ||||
pořadatel: | Skauti Týn nad Vltavou
Ondřej Bouška 605 762 245 |
||||
21. | 5. | Milevské trasy pochodu Praha − Prčice | |||
ročník: | 36. | ||||
pěší trasy: | 31, 40 km | ||||
start: | Milevsko, Dům kultury, 7.00 - 9.30 | ||||
cíl: | Prčice, náměstí, 11.00 - 20.00 | ||||
pořadatel: | KČT Milevsko
Ing. Jaroslav Mácha, 737 233 123 |
||||
21. | 5. | Táborské trasy pochodu Praha − Prčice | |||
ročník: | 14. | ||||
pěší trasy: | 30, 43 km | ||||
start: | Tábor, autobusové nádraží, 7.30 - 10.00 | ||||
cíl: | Prčice, náměstí, 11.00 - 20.00 | ||||
pořadatel: | KČT Tábor a KČT Praha - Prčice
Ing. Richard Černý, Třebízského 1503/29, 390 02 Tábor 381 256 760 |
||||
21. | 5. | Mladovožická trasa pochodu Praha − Prčice | |||
ročník: | 7. | ||||
pěší trasa: | 35 km | ||||
start: | Mladá Vožice, autobusové nádraží, 7.15 - 9.15 | ||||
cíl: | Prčice, náměstí, 11.00 - 20.00 | ||||
pořadatel: | KČT Tábor a KČT Praha - Prčice
Ing. Richard Černý, Třebízského 1503/29, 390 02 Tábor 381 256 760 |
||||
21. | 5. | Táborské cyklotrasy pochodu Praha − Prčice | |||
ročník: | 6. | ||||
cyklotrasy: | 73 km (s 1070 m převýšení)
58 km (se 730 m převýšení) pouze pro seniory a rodiče se zdatnými dětmi podrobný popis |
||||
start: | Tábor, autobusové nádraží, 9.00 - 10.30 | ||||
cíl: | Tábor | ||||
pořadatel: | KČT Tábor a KČT Praha - Prčice
Ing. Richard Černý, Třebízského 1503/29, 390 02 Tábor 381 256 760 |
||||
21. | 5. | Milevská cyklotrasa pochodu Praha − Prčice | |||
ročník: | 6. | ||||
cyklotrasa: | 52 km | ||||
start: | Milevsko, Dům kultury, 9.00 - 10.00 | ||||
cíl: | Milevsko | ||||
pořadatel: | KČT Milevsko
Ing. Jaroslav Mácha, 737 233 123 |
||||
21. − 22. |
5. 5. |
Setkání VHT na Píseckých skalách | |||
ročník: | 13. | ||||
místo konání: | cvičné skály na pravém břehu Otavy u Písku | ||||
zahájení: | horolezecká chata na Hradišťském vrchu, 8.00 - 9.30 | ||||
přihlášky: | 15. 4. | ||||
pořadatel: | oddíl VHT TREK KČT Tábor
Mgr. Václav Průcha, Blatské sídliště 562, 391 81 Veselí nad Lužnicí 724 164 074, 386 720 931 |
||||
27. − 29. |
5. 5. |
Petra Voka výročí naše kola roztočí | |||
místo: | Slavonice | ||||
pořadatel: | Volba pro Slavonice a Nadace jihočeské cyklostezky | ||||
28. | 5. | Pohádkový les | |||
ročník: | 13. | ||||
start: | Rudolfov u kostela, konečná stanice MHD, 8.40 - 14.40 | ||||
cíl: | Rudolfov u kostela, konečná stanice MHD, do 18.00 | ||||
pořadatel: | KČT oblast Jižní Čechy
Ing. Jiří Fink, Prachatická 6, 370 05 České Budějovice |
||||
detaily: | další informace | ||||
28. | 5. | Jaro na blatech | |||
ročník: | 11. | ||||
pěší trasy: | 12 - 20 | ||||
cyklotrasy: | 36 - 70 | ||||
start: | Veselí nad Lužnicí, bufet Hokejka u zimního stadionu, 8.00 | ||||
cíl: | Veselí nad Lužnicí, bufet Hokejka u zimního stadionu, do 18.00 | ||||
pořadatel: | Informační centrum Města Veselí nad Lužnicí
ing. Marie Hadravová, Informační centrum 381 548 180 |
||||
28. | 5. | Po stopách Josefa Švejka pěšky i na kole | |||
ročník: | 2. | ||||
pěší trasy: | 17 - 28 | ||||
cyklotrasa: | 35 | ||||
start: | Protivín, nádraží ČD, 7.30 - 9.30 | ||||
cíl: | Písek, Palackého sady, do 17.00 | ||||
pořadatel: | KČT Klub Turista Písek
Josef Bakule 736 754 144 Alois Švarc 777 222 428 |
||||
28. | 5. | Voda ze střechy Evropy - Eurorando 2011 - Slévání vod z povodí Berounky a Vltavy | |||
pěší trasy: | 15 - 25 km | ||||
start: | Radotín, dle propozic | ||||
cíl: | Radotín, dle propozic | ||||
pořadatel: | KČT Středočeská oblast, KČT Plzeňská oblast, KČT Praha, Radotín
Jiří Franc, Dr. M. Horákové 6, 370 05 České Budějovice 724 270 023 |
||||
3. − 5. |
6. 6. |
Víkend IVV v husitském kraji | |||
ročník: | 10. | ||||
pěší trasy: | pátek - Městská trasa IVV Husitským Táborem - 10 km
sobota - IVV Husitským krajem neděle - IVV Běží liška k Táboru |
||||
start: | pátek individuálně
sobota a neděle dle propozic pochodů |
||||
cíl: | Tábor, základní škola na nám. Mikuláše z Husi | ||||
ubytování: | zajištěno od pátku 17.00 do neděle v ZŠ na nám. Mikuláše z Husi | ||||
propozice: | ke stažení v PDF | ||||
pořadatel: | KČT Tábor
Ing. Richard Černý, Třebízského 1503/29, 390 02 Tábor 381 256 760 |
||||
4. | 6. | Husitským krajem | |||
ročník: | 37. | ||||
pěší trasy: | 10, 17, 22, 34, 50 km | ||||
start: | Tábor, zadní strana autobusového nádraží, 6.00 - 10.00 | ||||
cíl: | Tábor, základní škola na nám. Mikuláše z Husi, do 18.00 | ||||
ubytování: | zajištěno od pátku 17.00 do neděle v ZŠ na nám. Mikuláše z Husi | ||||
propozice: | ke stažení v PDF | ||||
pořadatel: | KČT Tábor
Ing. Richard Černý, Třebízského 1503/29, 390 02 Tábor 381 256 760 |
||||
4. | 6. | Cykloputování Husitským krajem | |||
ročník: | 31. | ||||
cyklotrasy: | 27, 53, 75 km | ||||
start: | Tábor, zadní strana autobusového nádraží, 6.00 - 10.00 | ||||
cíl: | Tábor, základní škola na nám. Mikuláše z Husi, do 18.00 | ||||
ubytování: | zajištěno od pátku 17.00 do neděle v ZŠ na nám. Mikuláše z Husi | ||||
pořadatel: | KČT Tábor
Josef Doležal, Svépomoc 659, 391 02 Sezimovo Ústí II. 381 275 112 |
||||
5. | 6. | Běží liška k Táboru | |||
ročník: | 13. | ||||
pěší trasy: | 10, 20, 33 km | ||||
speciální: | 3 - 5 km pro zdravotně postižené (start základní škola na nám. Mikuláše z Husi, 10:30 - 13:00) | ||||
cyklotrasy: | individuální, mimo rámec IVV | ||||
start: | Tábor - Klokoty, před klášterem, 7.00 - 10.00 | ||||
cíl: | Tábor, základní škola na nám. Mikuláše z Husi, 11.00 - 16.00 | ||||
ubytování: | zajištěno od pátku 17.00 do neděle v ZŠ na nám. Mikuláše z Husi | ||||
pořadatel: | KČT Tábor
Ing. Richard Černý, Třebízského 1503/29, 390 02 Tábor 381 256 760 |
||||
5. | 6. | Setkání českých a rakouských turistů
v Kaplici - putování po Kaplicku |
|||
ročník: | 11. | ||||
pěší trasy: | 9 a 15.5, 27, 36.5 km z města, 9.5, 14, 25.5, 36 z nádraží | ||||
cyklotrasy: | 26, 42, 73 km z města | ||||
start: | Kaplice, průjezd radnice Nám. č. 70, 7.30 - 11.00
Kaplice žst., 7.30 - 11.00 |
||||
cíl: | Kaplice, průjezd radnice Nám. č. 70, 12.00 - 17.00 | ||||
pořadatel: | KČT TJ Turista České Budějovice
Ing. Jiří Hlaváč, Sámova 11, 370 06 České Budějovice 607 157 627, 736 754 130 ing. Jiří Peltan, St.Hodějovice 242, 370 01 České Budějovice 608 853 511 |
||||
10. − 12. |
6. 6. |
Strakonická 100 a po stopách Švandy Dudáka | |||
ročník: | 17. | ||||
pěší trasy: | dle propozic | ||||
cyklotrasy: | dle propozic | ||||
start: | Strakonice, dle propozic | ||||
cíl: | Strakonice, dle propozic | ||||
pořadatel: | KČT Fezko Strakonice a KČT Rakovník
Zdeněk Němec, Tržní 1151, 386 01 Strakonice 723 537 573 |
||||
17. − 19. |
6. 6. |
Veselské slavnosti | |||
zahájení: | náměstí TGM, 17. 6. v 16.00 | ||||
pořadatel: | Infocentrum Veselí nad Lužnicí
Marcela Rybářová, 381 581 155 |
||||
18. | 6. | Od pramene Židovy strouhy k Lužnici | |||
ročník: | 1. | ||||
pěší trasy: | 15, 20 km | ||||
cyklotrasy: | 30, 40 km | ||||
start: | Bechyně, park u nádr. ČD, 9.00 - 9.30 | ||||
cíl: | Soutok potoka Židova strouha s řekou Lužnicí na levém břehu Lužnice, do 14.00 | ||||
pořadatel: | KČT Bechyně
Petr Chaloupek, 5. května 779, 391 65 Bechyně 381 213 220, 737 529 220 |
||||
25. | 6. | Kolem kolem Kaplicka | |||
ročník: | 8. | ||||
cyklotrasy: | 15 - 65 km | ||||
start: | Kaplice, 9.00 | ||||
cíl: | Svatý kámen, 12.00 - 14.00 | ||||
pořadatel: | Infocentrum Kaplice
Josef Sejk, Linecká 305, 382 41 Kaplice, 380 311 388 |
||||
25. | 6. | Na kole, kam oko ze Zlaté hory dohlédne | |||
místo: | Zlatý vrch | ||||
pořadatel: | DSO Zlatý vrch a Nadace jihočeské cyklostezky | ||||
2. | 7. | Šumavské putování | |||
ročník: | 21. | ||||
pěší trasy: | 7, 10, 50 km | ||||
cyklotrasy: | 30, 50 | ||||
start: | Volary, náměstí, sál radnice, 6.00 - 10.00 | ||||
cíl: | Volary, náměstí, sál radnice, do 16.00 | ||||
pořadatel: | KČT TJ Tatran Volary
Rostislav Skotnica, Nová 303, 384 51 Volary 606 834 430 |
||||
14. | 8. | Veselská hodinovka | |||
ročník: | 11. | ||||
plavání: | 1, 3, 5 km | ||||
start: | Veselská pískovna, 10:00 | ||||
pořadatel: | Informační centrum Města Veselí nad Lužnicí a Český svaz plaveckých sportů
ing. Marie Hadravová, Informační centrum 381 548 180 |
||||
19. − 21. |
8. 8. |
Víkend IVV v milevském kraji | |||
ročník: | 1. | ||||
pěší trasy: | dle popozic | ||||
start: | dle popozic | ||||
cíl: | dle popozic | ||||
ubytování: | přihlásit do 31. 7. | ||||
pořadatel: | KČT Milevsko
Ing. Vladimír Ondruška |
||||
19. | 8. | Procházka Milevskem a okolím | |||
ročník: | 2. | ||||
pěší trasa: | 7, 10, 21 km | ||||
start: | Milevsko, Husovo náměstí, informační centrum, 13.00 - 15.00 | ||||
cíl: | Milevsko, dle propozic, do 20.00 | ||||
ubytování: | přihlásit do 31. 7. | ||||
pořadatel: | KČT Milevsko
Ing. Vladimír Ondruška |
||||
20. | 8. | Přes dva mosty | |||
ročník: | 35. | ||||
pěší trasy: | 9 - 50 km | ||||
cyklotrasy: | do 60 km | ||||
start: | Milevsko, Dům kultury, 7.00 - 10.00 | ||||
cíl: | Milevsko, Dům kultury, do 18.30 | ||||
ubytování: | přihlásit do 31. 7. | ||||
pořadatel: | KČT Milevsko
Ing. Vladimír Ondruška |
||||
20. | 8. | Betonový muž a žena | |||
ročník: | 28. | ||||
start: | hlavní pláž Veselských pískoven, 8.00 - 10:00 | ||||
pořadatel: | Informační centrum Města Veselí nad Lužnicí
ing. Marie Hadravová, Informační centrum 381 548 180 |
||||
21. | 8. | Setkání na trati - setkání turistů z Písku, Tábora a Milevska | |||
ročník: | 17. | ||||
pěší trasa: | 11-25 km | ||||
start: | Sepekov, žst., 7:30 - 8:30 | ||||
cíl: | Milevsko, dle propozic | ||||
pořadatel: | KČT Milevsko
Ing. Vladimír Ondruška |
||||
26. − 28. |
8. 8. |
Krajem pětilisté růže | |||
ročník: | 43. | ||||
pěší trasy: | dle propozic | ||||
start: | Volary, dle propozic | ||||
cíl: | Volary, dle propozic | ||||
přihlášky: | do 31. 5. | ||||
ubytování: | pro přihlášené | ||||
pořadatel: | KČT Start Český Krumlov
Dlouhá 100, 381 01 Český Krumlov |
||||
10. | 9. | Bechyňská osma | |||
ročník: | 36. | ||||
pěší trasy: | 5 - 50 km | ||||
cyklotrasy: | 10 - 100 km | ||||
start: | Bechyně, Široká ulice, Muzeum turistiky, 7.00 - 9.30 | ||||
cíl: | Bechyně, stadion, Písecká ul., do 17.00, trasa 50 km do 18.00 | ||||
pořadatel: | KČT Bechyně
Petr Chaloupek, 5. května 779, 391 65 Bechyně 381 213 220, 737 529 220 |
||||
10. | 9. | Kolem historie severního Písecka | |||
cyklotrasa: | dle propozic | ||||
pořadatel: | DSO severního Písecka a Nadace jihočeské cyklostezky | ||||
17. | 9. | Krčínův labyrint | |||
ročník: | 35. | ||||
trasy: | turistický orientační pochod, libovolné trasy 10 - 30 km | ||||
trasy: | turistická orientační jízda, libovolné trasy 10 - 125 km | ||||
start: | Veselí nad Lužnicí, sportovní areál Hokejka, 6.00 - 10.00 | ||||
cíl: | Veselí nad Lužnicí, sportovní areál Hokejka, do 18.00 | ||||
pořadatel: | Oddíl turistiky při TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí
Bedřich Vohnoutka, Pod Markem 463, 391 81 Veselí nad Lužnicí 381 581 751, 724 200 095 |
||||
24. | 9. | Vodácký triatlon | |||
ročník: | 9. | ||||
start: | Veselská pískovna, 13.00 | ||||
pořadatel: | Informační centrum Města Veselí nad Lužnicí
ing. Marie Hadravová, Informační centrum 381 548 180 |
||||
24. | 9. | Ukončení cyklistické sezóny 2011 | |||
pořadatel: | Nadace jihočeské cyklostezky | ||||
24. | 9. | Myštická 15-ka | |||
ročník: | 3. | ||||
pěší trasa: | 16.7 km (okruh) | ||||
start: | Myštice (okres Strakonice), pod hrází rybníka Labuť, 8.00 - 10.00 | ||||
cíl: | Myštice, pod hrází rybníka Labuť, cca do 14.30 | ||||
pořadatel: | občanské sdružení Veselé labutě + obec Myštice
Petr Heinz 604 239 784 |
||||
28. | 9. | Svatováclavský výšlap | |||
ročník: | 2. | ||||
pěší trasy: | 9, 16, 20 km | ||||
cyklotrasy: | 38, 57 km | ||||
MTB trasy: | 10 (dětská), 50 km | ||||
start: | Mladá Vožice, zámecká zahrada (zadní vchod od firmy Comett), od 8.00 do 11.00 h. | ||||
cíl: | Mladá Vožice, zámecká zahrada, do 17.00 | ||||
pořadatel: | KČT Tábor a klub CK Mladá Vožice
Ludmila Dvořáková, Souhradí 456, 391 46 Mladá Vožice 381 210 048, 777 683 815 |
||||
1. | 10. | Zamykání Lužnice - sjezd řeky | |||
ročník: | 32. | ||||
start: | Suchdol nad Lužnicí, vodácká základna, 10.00 | ||||
cíl: | Majdalena, jez Pilař nebo Vodácký kemp | ||||
vodácká: | 12 km | ||||
pořadatel: | Vodácký klub Suchod nad Lužnicí
David Franta, Plavnická 458, Kamenný Újezd 605 472 246 |
||||
2. | 10. | Podzimní krajinou | |||
ročník: | 36. | ||||
pěší trasy: | 4.5 - 10, 15.5 - 36 km | ||||
cyklotrasy: | 25, 40, 63 km | ||||
start: | Římov 2, radnice, informační centrum, 7.30 - 11.00
Kamenný Újezd, žst, po příjezdu sp. vlaku od Č. B. |
||||
cíl: | Římov 2, radnice, informační centrum, 12.00 - 16.30 | ||||
pořadatel: | KČT TJ Turista České Budějovice
Ing. Jiří Hlaváč, Sámova 11, 370 06 České Budějovice 607 157 627, 736 754 130 ing. Jiří Peltan, St.Hodějovice 242, 370 01 České Budějovice 608 853 511 |
||||
3. | 10. | Od Tábora až k nám | |||
ročník: | 8. | ||||
pěší trasy: | 10, 14, 19, 23, 30 | ||||
start: | Tábor, autobusové nádraží, 7.00 - 10.00 | ||||
cíl: | Sezimovo ústí I, restaurace U Huberta, od 11.00 do 16.00 | ||||
pořadatel: | KČT Tábor
Ing. Richard Černý, Třebízského 1503/29, 390 02 Tábor 381 256 760 |
||||
2. | 10. | Běh kolem Lužnice | |||
ročník: | 29. | ||||
start: | Veselí nad Lužnicí, sportovní areál Hokejka, 8.00 | ||||
cíl: | Veselí nad Lužnicí, sportovní areál Hokejka, do 12.00 | ||||
pořadatel: | Oddíl atletiky při TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí | ||||
8. − 9. |
10. 10. |
Krajský seminář vedoucích a cvičitelů oblasti KČT Jižní Čechy | |||
ročník: | 16. | ||||
přihlášky: | do 15. 9. | ||||
pořadatel: | Oblastní výbor KČT Jižní Čechy
Jiří Franc, Dr. M. Horákové 6, 370 05 České Budějovice 724 680 452 |
||||
8. | 10. | Přechod Boubína | |||
start: | Zátoň, 11.00 | ||||
trasa: | 14 km | ||||
cíl: | Kubova Huť, do 16.00 | ||||
pořadatel: | KČT Vodňany
Mgr. Pavel Škudla, Výstavní 1030/II, 389 01 Vodňany 606 639 987 |
||||
12. | 11. | Medvědí stezkou | |||
ročník: | 40. | ||||
pěší trasa: | 16 km | ||||
cyklotrasa: | 16 km | ||||
start: | Černý Kříž nádraží ČD, 9.00 | ||||
cíl: | Nová Pec, 14.30 | ||||
přihlášky: | do 9. 11. | ||||
pořadatel: | KČT Vodňany
Mgr. Pavel Škudla, Výstavní 1030/II, 389 01 Vodňany 606 639 987 |
||||
25. | 12. | Lužnice - Štěpánská jízda, sjezd řeky + pochod | |||
ročník: | 32. | ||||
start: | Suchdol nad Lužnicí, vodácká základna, 10.00 | ||||
cíl: | Majdalena, jez Pilař nebo Vodácký kemp | ||||
vodácká: | 12 km | ||||
pěší: | 12 km | ||||
pořadatel: | Vodácký klub Suchod nad Lužnicí
David Franta, Plavnická 458, Kamenný Újezd 605 472 246 |
||||
26. | 12. | Vánoční pochod | |||
ročník: | 40. | ||||
pěší trasy: | 10, 25, 35 km | ||||
lyžař. trasy: | 10, 25, 35 km | ||||
start: | Vodňany - restaurace Na sadech, 8.30 | ||||
cíl: | Bavorov, dle propozic | ||||
pořadatel: | KČT Vodňany
Mgr. Pavel Škudla, Výstavní 1030/II, 389 01 Vodňany 606 639 987 |
||||
29. | 12. | Krumlovský čtyřlístek | |||
start: | Nové údolí, 10.00 | ||||
cíl: | Stožec, do 16.00 | ||||
pořadatel: | KČT Start Český Krumlov
Dlouhá 100, 381 01 Český Krumlov |
||||
31. | 12. | Silvestrovský výstup na Mehelník | |||
pěší trasa: | 15 km | ||||
lyžař. trasa: | 15 km | ||||
start: | Písek, ZŠ Šobrova, 9.30 | ||||
cíl: | Písek, dle propozic | ||||
pořadatel: | KČT Otava Písek
Mgr. Hana Tomanová, Zborovská 1128, 397 01 Písek 602 873 031 |