Zahraniční partnerské organizace

Internationaler Volkssportverband

Klub českých turistů je členem Mezinárodní organizace pro lidový sport (IVV). Jihočeské odbory zařazují mnoho svých hlavních akcí do kalendáře akcí IVV. Takové akce jsou v přehledu hlavních akcí roku označeny logem IVV.

Někteří jihočeští turisté se nejen účastní akcí IVV, ale plní při tom i podmínky odznaků IVV, a to jak po linii účasti na akcích tak i po linii absolvovaných kilometrů.

IVV

Europäische Wandervereinigung

Klub českých turistů je také členem Evropské turistické asociace (EWV), která sdružuje 52 turistické spolky z 27-ti evropských států. EWV zastupuje zájmy turistiky v EU a udržuje síť evropských jedenácti dálkových tras (E1 - E11), z nichž trasa E10 prochází i Jihočeským krajem (úsek Orlík - Vráž u Písku - Písek - Albrechtice nad Vltavou - Týn nad Vltavou - Hluboká nad Vltavou - České Budějovice - Zlatá Koruna - Kleť - Český Krumlov - Vyšší Brod - Studánky) a spadá tak do kompetence našich značkařů.

I naši členové se v roce 2001 připojili k celoevropské akci EURORANDO, která spočívala v etapovém projití všech evropských dálkových značených cest a propagaci pěší turistiky přesahující hranice států.

Po pěti letech na tuto akci navázalo EURORANDO 2006, jehož závěrečná část se uskutečnila 2. - 10. září 2006 právě v našem kraji s vyvrcholením v Českých Budějovicích, kam se sešli příznivci turistiky (nejen) z celé Evropy.

EWV

Další zahraniční partnery má KČT na celorepublikové úrovni. Naopak některé odbory KČT JčK mají své vlastní zahraniční partnery (např. KČT Tábor - viz jeho stránky), s nimiž spolupracují přímo, nezávisle na oblasti i ústředí.